Blog kategorie
Tagi
Drewniane zabawki bawią od pokoleń 0
Drewniane zabawki bawią od pokoleń

Szukasz trwałych i niemal niezniszczalnych zabawek dla Twojego dziecka? Chcesz podarować maluchowi edukacyjną i kreatywną zabawkę? Doskonałym wyborem będą zabawki drewniane, które są nie tylko zdrowe i bezpieczne dla każdego malucha, ale także cechują się wyjątkową trwałością, więc ich zakup nie jest wyrzucaniem pieniędzy w przysłowiowe błoto.


Zabawki możemy podzielić na kilka kategorii. Wśród nich nie sposobów pominąć znanych i cenionych od pokoleń zabawek wykonanych z drewna. Tradycyjne klocki to nie jedyne godne uwagi zabawki drewniane. Obecnie znajdziemy szereg często nietypowych propozycji, które przypadną do gustu każdemu maluchowi.


Zabawki drewniane dla najmłodszych

Choć najmniejsze maluchy mają ograniczone zdolności korzystania z proponowanych im zabawek, nie oznacza to, że są skazane jedynie na grzechotki czy miękkie książeczki. Wśród licznych zabawek drewnianych znajdziemy także te adresowane dla niemowląt i spełniające między innymi funkcję bezpiecznych gryzaków.


Dlaczego warto wybrać gryzak drewniany?

Drewniane gryzaki wykonane są z naturalnego i specjalnie selekcjonowanego materiału między innymi miękkiego drewna klonowego. Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji są nie tylko ekologiczne, ale także w pełni bezpieczne dla dziąseł dziecka. W przypadku gryzaków drewnianych nie narażamy malucha na kontakt z barwnikami czy tworzywami sztucznymi oraz obecnym w niektórych gryzaczkach silikonowy płynem, który może przedostać się do buzi dziecka, gdy gryzak ulegnie uszkodzeniu.
Drewniane gryzaki są ponadto trwałe, dopasowane do małych rączek dziecka i nie posiadają ostrych krawędzi, dzięki czemu maluch boleśnie nie urazi opuchniętych dziąseł. Dodatkową zaletą tego typu gryzaków jest to, że są w pełni antyalergiczne i nie są lakierowane toksycznymi farbami oraz bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości.


Drewniane zabawki dla starszych dzieci

W zależności od wieku dziecka możemy dowolnie wybierać wśród zabawek wykonanych z drewna. Bez problemu dopasujemy je także do płci i zainteresowań naszej pociechy. Wybierać możemy wśród rozwijających zdolności manualne maluchów różnych rodzajów sorterów, zestawów konstrukcyjnych, klocków, kolejek, całych miasteczek z torami i dodatkowymi akcesoriami, samochodzików, domków dla lalek oraz przydatnych w szkole i przedszkolu liczydeł czy gier typu bierki, jenga lub domino. Hitem są także drewniane zestawy kuchenne np. warzywa i owoce do krojenia czy kuchnie z akcesoriami dla małych kucharzy.

Kreatywność dzieci nie zna granic, a drewniane zabawki doskonale wspomagają jej rozwój. Zakup drewnianych puzzli, układanek, liczydeł, sorterów czy tablicy do pisania kredą z funkcją tablicy magnetycznej idealnie wspomaga naukę u dziecka i zachęca je do doskonalenia umiejętności liczenia, pisania oraz rozwoju indywidualnych talentów.

Zabawki drewniane posiadają niezliczoną ilość zalet, a ich trwałość powoduje, że posłużą nie jednemu, a kilku pokoleniom dzieci. Z tego względu inwestycja w kolejkę drewnianą, domek dla lalek, drewnianą huśtawkę, piaskownicę i wiele innych dostępnych na rynku produktów naprawdę się opłaca. Co więcej – kupując zabawki drewniane, możemy mieć poczucie, że dajemy dziecku ponadczasową i wartościową zabawkę, z której nie wyrośnie przez wiele lat i w miarę rozwoju kolejnych umiejętności znajdzie dla niej nowe zastosowanie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl