Blog kategorie
Tagi
Klocki – kreatywna zabawka dla każdego dziecka 0
Klocki – kreatywna zabawka dla każdego dziecka

 

Rynek zabawek jest tak nasycony przeróżnymi produktami, że czasami zapominamy o tych znanych i kochanych od pokoleń zabawkach, które nie nudzą się dziecku przez długi czas. Taką zabawką są klocki w każdej odsłonie – dopasowane do wieku i zainteresowań dziecka zapewnią mu wiele godzin kreatywnej zabawy, która przyniesie szereg różnorodnych korzyści dla jego rozwoju.

Wszyscy pamiętamy swoje klocki, którymi bawiliśmy się w dzieciństwie. Kilka dekad wstecz pozsiadanie zestawu klocków wiązało się z wielkimi wyrzeczeniami ze strony naszych rodziców, jednak obecnie możemy je kupić w wielu różnorodnych typach bez konieczności odwiedzania Pewexu.

 

Dlaczego warto podarować zestaw klocków swojemu dziecku?

Klocki w porównaniu z interaktywnymi zabawkami wydają się mało atrakcyjnym prezentem dla malucha. Są to tylko pozory, a każde dziecko z wielkim entuzjazmem podchodzi do możliwości budowania z nich własnych konstrukcji oraz wykorzystania kolorowych elementów różnej wielkości do wielu innych zabaw. Dla dziecka klocki to nie tylko sposób na rozwój zdolności manualnych, ale także wyobraźni – klocki drewniane, plastikowe czy magnetyczne mogą stać się towarzyszem wielu różnorodnych zabaw i wbrew pozorom nie są zarezerwowane jedynie dla chłopców!

 

Pierwsze klocki dla malucha

Pierwsze klocki możemy podarować już kilkumiesięcznemu dziecku. Ważne, jednak aby były one dopasowane do jego wieku – muszą nie tylko odznaczać się znacznym rozmiarem tak, by dziecko się nimi nie zadławiło, ale także nie mogą być zbyt ciężkie oraz posiadać ostrych krawędzi. Dla najmłodszych maluchów idealną zabawką będą duże klocki plastikowe oraz miękkie klocki, które na pewno nie zagrożą zdrowiu malucha. Pierwsze klocki zapewnią odrobinę rozrywki nie tylko dziecku, ale także rodzicom – na pewno pozwolą one zadbać o dodatkową porcję aktywności, kiedy maluch będzie z entuzjazmem wyrzucał je z łóżeczka czy kojca oraz burzył budowane przez rodziców konstrukcje. Z czasem maluch sam zacznie układać swoje pierwsze wierze z kloców, co będzie doskonałym potwierdzeniem harmonijnego rozwoju dziecka.

 

Klocki dla przedszkolaka

Około 2-3 roku życia warto kupić dla dziecka pierwsze klocki drewniane, sortery pomagające w nauce kształtów, a także pierwsze klocki konstrukcyjne, które zapewnią bezpieczną zabawę i pozwolą dodatkowo wspierać rozwój kreatywności i wyobraźni dziecka. Warto dopasować rodzaj klocków do zainteresowań malucha oraz podsuwać mu produkty typowo edukacyjne, które np. ułatwiają naukę liter, kolorów, liczb czy pozwolą tworzyć konstrukcje 3D np. za pomocą klocków piankowych, które jednocześnie spełniają funkcję puzzli.

 

Klocki dla starszaka

Tutaj każdy rodzic znajdzie prawdziwe pole do popisu własnej pomysłowości. Dla starszych dzieci możemy kupić zarówno tradycyjne klocki do budowania (wiele produktów pasuje do kloców znanych marek i jednocześnie jest tańszą alternatywą dla bardzo drogich zestawów), klocki magnetyczne, które pokocha każdy mały konstruktor, a także klocki drewniane pozwalające tworzyć różne światy i wykorzystać swój potencjał na wiele często zaskakujących i nietypowych sposobów.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl