Blog kategorie
Tagi
Książeczki dla niemowląt 0
Książeczki dla niemowląt

Kontakt z książką od pierwszych dni życia to najlepszy sposób na wsparcie rozwoju Twojego malucha. Codzienne czytanie oraz pokazywanie dziecku książeczek dopasowanych do jego wieku pozwala stymulować rozwój emocjonalny oraz jest doskonałym sposobem na rozwój więzi łączącej dziecko z rodzicem.

W sklepach znajdziemy mnóstwo książeczek dla niemowląt nie tylko tych typowo do czytania, ale także spełniających funkcję edukacyjnych oraz rozwijających zmysły malucha zabawek.

Czytanie dziecku od pierwszych chwil życia ma wiele zalet. Przede wszystkim wycisza malucha i pozwala mu poczuć się kochanym. Głos mamy działa także uspokajająco, dlatego warto rozwijać nawyk codziennego czytania np. podczas usypiania.

Książeczki dla niemowląt to nie tylko te, które możemy czytać maluchom. W sklepach znajdziemy szereg książeczek, które można poświecić na szczebelkach łóżeczka, a spełniają one dodatkową funkcję stymulującą wzrok malucha i pozwalają przyciągnąć jego uwagę.

Takie książeczki warto kupić już na początku 2 miesiąca życia dziecka. Oprócz kontrastowych kolorów posiadają one także liczne szeleszczące, piszczące i wykonane z różnych materiałów elementy, a maluch może się nimi bezpiecznie bawić i poznawać wszystkimi zmysłami – słuchając wydawanych przez nie dźwięków, dotykając miękkich materiałów o różnej fakturze, a nawet smakując.

Stawiając na zabawki sensoryczne, o właśnie do tej grupy zaliczane są pierwsze książeczki dla niemowlaków, warto pamiętać, że stanowią one przede wszystkim element wspierający rozwój dziecka. Maluch poprzez zastosowanie kontrastowych barw ćwiczy swój wzrok, rozwija słuch oraz wykazuje ogromne zainteresowanie licznymi „niespodziankami”, które z czasem zacznie samodzielnie odkrywać.

Zabawki sensoryczne i kontrastowe to także doskonały sposób na wsparcie rozwoju dzieci z różnymi dysfunkcjami oraz szczególnie potrzebujących stymulacji sensoryczne wcześniaków. Wśród książeczek dla najmłodszych znajdziemy także specjalne karty z różnorodnymi kształtami, które idealnie sprawdzą się np. podczas codziennej zabawy – wystarczy systematycznie pokazywać je maluchowi, aby aktywnie wpłynąć na rozwój jego wzroku – tę formę zabawy z dzieckiem stosuje się m.in. podczas rehabilitacji najmłodszych dzieci w specjalistycznych ośrodkach.

Z roku na rok na rynek trafiają nowe i warte uwagi zabawki dla niemowlaków. Tradycyjne grzechotki zaczynają zastępować zabawki kontrastowe i interaktywne, które posiadają szereg dodatkowych funkcji. Oprócz pierwszych książeczek, których wprawdzie maluch sam nie przeczyta, ale może się nimi bezpiecznie bawić i przy okazji lepiej się rozwijać, warto kupić także inne zabawki z serii przeznaczonej do rozwoju bodźców sensorycznych np. kontrastowe zawieszki do łóżeczka i wózka, posiadające funkcję bezpiecznego termofora na kolki maskotki – przytulanki czy pomagające uspokoić malucha przytulanki wydające odgłosy prenatalne, które maluch pamięta z brzucha mamy – takie zabawki to najlepsza inwestycja w spokojny i zdrowy rozwój każdego malucha.

Z tego względu warto szukać nowości i postawić nie tylko na tradycyjną książkę, którą będziemy czytać dziecku każdego dnia, ale także książeczki oddziałujące na wszystkie zmysły dziecka i spełniające także rolę przytulanek oraz bezpiecznej dekoracji łóżeczka malucha.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl