Blog kategorie
Tagi
Sposoby na kolkę u niemowlaka 0
Sposoby na kolkę u niemowlaka

Kolka pojawia się najczęściej około 2 miesiąca życia i dziecka i może mu towarzyszyć przez bardzo długi. Dolegliwość ta, choć najczęściej nie ma żadnego podłoża chorobowego, spędza sen z powiek rodziców i powoduje, że maluch nie może w pełni czerpać z uroków poznawania otaczającego go świata.

Zmęczone bólem brzuszka niemowlę nawet po ustąpieniu dolegliwości bywa marudne i trudno czymkolwiek zająć jego uwagę. Jak pomóc maluchowi i skutecznie ukoić ból małego brzuszka? Ile mam tyle sposobów na kolkę – noszenie w chustach, kołysanie, herbatki na kolkę, leki przepisane przez lekarza czy masaże idealnie uspokajają większość maluchów. Znanym i skutecznym sposobem na ból brzuszka spowodowany kolką oraz także innymi dziecięcymi dolegliwościami między innymi zaparciami czy niestrawnością są także bezpieczne termoforki, które sprawdzają się nie tylko w początkowych miesiącach życia dziecka, ale także znacznie później.


Termofory dla niemowląt

Ogrzewanie brzuszka w czasie kolki stosowały już nasze prababcie. Moczone w ciepłej wodzie pieluszki czy tradycyjne termofory pomogły przejść przez kolki wielu pokoleniom dzieci i zapewniały chwilę wytchnienia ich rodzicom. Niestety korzystacie z takich metod, obarczone było także pewnym ryzykiem – napełnianie gorącą wodą termofory gumowe zawsze stwarzają niebezpieczeństwo poparzenia skóry dziecka, a przykładanie zamoczonej w ciepłej wodzie pieluszki sprawia dyskomfort i szybko powoduje wychłodzenie obszaru brzuszka u malucha.

Z tego względu producenci akcesoriów dla maluchów stworzyli całkiem innowacyjne rozwiązania, które zapewniają 100% bezpieczeństwa i szybką ulgę dla bolącego brzuszka malucha.

Obecnie na rynku znajdziemy róże termoforki, które idealnie trafiają w gust mam i ich dzieci. Bajecznie kolorowe termoforki na kolki i stłuczenia w postaci miękkich przytulanek, kultowe już maskotki MRB posiadające wymienne wkłady ogrzewające, termoforki z pestkami wiśni oraz idealne nie tylko w domu, ale też w podróży czy na spacerze mini kompresy na kolki i stłuczenia to najlepszy wybór dla każdego rodzica.

Kupując bezpieczny i zapewniający ulgę dla malucha nowoczesny termofor mamy pewność, że kolka nie będzie spędzała maluchowi snu z powiek. Tego typu akcesoria dla maluchów idealnie sprawdzają się także w przypadku urazów i kontuzji, pomogą rozgrzać gorączkujące dziecko czy zapewnią miłe ciepło podczas podróży samochodem lub spaceru w wózku.

Ciepły termofor przyda się także młodej mamie – idealnie ukoi ból głowy, zrelaksuje przemęczone noszeniem malucha mięśnie czy pomoże uporać się z zastojem pokarmu.

Jak widać nowoczesne termoforki na kolkę, mogą mieć wiele zastosowań i przydadzą się także rodzicom stawiającym na chustowanie dziecka. Niewielkie rozmiary termoforów na kolkę pozwalają wygodnie ułożyć je na brzuszku dziecka także podczas noszenia w chuście, dzięki czemu ból jeszcze szybciej mija, a maluch może spokojnie się rozwijać i cieszyć bliskością rodziców.

Termofor na kolkę zyskał już uznanie milionów mam na całym świecie, dlatego warto kupić go już na etapie kompletowania wyprawki dla maleństwa. Wiele z termoforków spełnia także funkcję zabawek sensorycznych, które doskonale wspierają rozwój malucha od pierwszych dni jego życia, dlatego taki zakup na pewno nie okaże się zbyteczny nawet w przypadku dzieci, które mają szczęście nigdy nie doświadczyć bólu brzuszka związanego z kolką.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl