Blog kategorie
Tagi
Szumiące misie na spokojny sen 0
Szumiące misie na spokojny sen

Dla każdej mamy bardzo ważna jest każda minuta snu jej nowo narodzonego maleństwa. Niestety po pierwszych tygodniach życia i stosunkowo bezproblemowego zasypiania malucha zaczyna się często problem z usypianiem dziecka, które wyczuwa, kiedy mama odchodzi od łóżeczka lub odkłada malca do wózka i reaguje głośnym płaczem. Jak poradzić sobie z problemem częstego budzenia się malucha?

Dzieci mają wyjątkową zdolność reagowania na „zniknięcie” mamy. Szczególnie silnie reagują maluchy karmione piersią, które niemal natychmiast po odseparowaniu ich od znajomego zapachu i ciepła mamy oraz odgłosu bicia jej serca zaczynają płakać i domagać się ponownego wzięcia na ręce. Jest to całkowicie normalna sytuacja – maluch jeszcze z życia płodowego pamięta bicie serca swojej mamy i dlatego w jej ramionach czuje się bezpieczny. Po odłożeniu do łóżeczka, wózka lub leżaczka zaczyna czuć się obco i reaguje płaczem, który często mylnie kojarzony jest z głodem, bólem brzucha czy ząbkowaniem.


Podaruj dziecku spokojny sen

Poczucie bliskości z mamą to jedna z najsilniej odczuwanych przez małe dzieci potrzeb. Niestety czasami i mama musi odpocząć, dlatego warto już od pierwszych chwil po narodzinach malucha wkładać do łóżeczka dziecka maskotki emitujące uspokajające dźwięki, które noworodek doskonale zna z brzucha mamy. Jedną z takich maskotek są kochane przez maluchy i ich rodziców misie wishbear – miękkie, kolorowe i wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów maskotki emitujące dźwięk podobny do tego, który maluch słyszał podczas życia płodowego. Szumiący miś to jeden z najlepszych pomysłów na prezent dla świeżo upieczonej mamy, który zostanie z maluchem przez długi czas. Podarowany jeszcze przed narodzinami dziecka i zabrany do szpitala pomoże maleństwu spokojniej znieść stres związany z nagłym pojawieniem się w obcym i pełnym różnorodnych bodźców otoczeniu.


Jak uspokoić płaczące niemowlę?

Na pewno wiele młodych mam słyszało, że płaczącego malucha doskonale uspokaja dźwięk suszarki do włosów. Rozwiązanie to choć skuteczne na dłuższą metę jest dość trudne do zastosowania. Whisbear to bezpieczna i wygodna alternatywa dla starych metod uspokajania płaczących maluchów. Sprawdzi się w przypadku często budzących się dzieci, pomoże przetrwać okres kolek, będzie bardzo pomocny, gdy postanowimy odzwyczaić malucha od zasypiania przy piersi oraz nauczyć samodzielnego zasypiania we własnym łóżeczku. Przyzwyczajając malca do spania z szumiącym „przyjacielem”, każda mama może zyskać odrobinę czasu dla siebie, który jest jej bardzo potrzebny, aby mogła czerpać radość z macierzyństwa i dać swojemu maluchowi jeszcze więcej ciepła oraz miłości. Z doświadczenia każda mama wie, że maluch budzi się właśnie wtedy, gdy chcemy wziąć kąpiel, nadrobić zaległości w domowych obowiązkach czy spokojnie zjeść posiłek i nawet kochające ręce taty, czy babci nie są w stanie ukoić jego płaczu. Z szumiącym misiem także najczulsze na brak mamy maluchy prześpią spokojnie do kolejnego posiłku, a starsze dzieci lepiej przejdą przez okres odstawiania od piersi, przeprowadzki do własnego łóżeczka czy bolesnego ząbkowania. Zabawka ta to nie tylko pomoc dla rodziców, ale także dziecka, które płacząc, uruchamia swojego misia i natychmiast słyszy kojący i ułatwiający ponowne zaśniecie dźwięk, dzięki czemu przestaje się wybudzać i stopniowo przyzwyczaja się do coraz dłuższych chwil spędzonych poza ramionami mamy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl