Blog kategorie
Tagi
Domki dla lalek 0
Domki dla lalek

Domek dla lalek to wymarzona zabawka każdej małej dziewczynki. Jaki domek wybrać, aby nie tylko pozwalał na kreatywną zabawę, ale także posłużył dziecku przez długi czas?

Szukając prezentu dla małej dziewczynki, warto zastanowić się nad zakupem „prawdziwego” domku dla lalek. Dlaczego zabawka ta od pokoleń cieszy się ogromną popularnością? Odpowiedź jest prosta – każda mała dziewczynka uwielbia bawić się w dom, a możliwość urządzania pokoików dla swoich ukochanych lalek to nie tylko pomysł na doskonałą zabawę!

Zalety domków dla lalek nie ograniczają się jedynie do zajęcia dziecku czasu. Zabawa w dom pozwala wyrabiać odpowiednie postawy społeczne i staje się doskonałą okazją do naśladowania rodziców.

W sklepach znajdziemy sporo przeróżnych domków dla lalek, które różnią się nie tylko ceną, ale także jakością. Który wybrać? Wszystko zależy od naszego budżetu i oczywiście wieku dziecka. Dla dziewczynek w wieku 3-4 lat najlepiej wybierać klasyczne drewniane domki, które posiadają w zestawie odpowiedniej wielkości meble i akcesoria – małe części to zagrożenie, że dziecko w czasie zabawy włoży je do buzi i się zakrztusi.

Domki dla lalek Barbie i podobnych to dobra zabawka dla nieco starszych dziewczynek, która może stać się początkiem pasji kolekcjonerskiej każdej małej „księżniczki”.


Na co zwracać uwagę kupując domek dla lalek?

W przypadku zabawek dla dzieci priorytetem jest oczywiście jakość. Zabawka nie może stanowić zagrożenia dla malucha, powinna być wykonana z jak najbardziej naturalnych materiałów i pomalowana nietoksycznymi farbami. Te kryteria spełnia większość drewnianych zabawek, ale warto pamiętać, że drewno, drewnu nierówne i czasami, warto dopłacić niewielką sumę, aby uniknąć sytuacji, w której po rozłożeniu domek będzie niestabilny, a jego poszczególne części będą rozpadały się w rękach.

Oprócz jakości warto brać pod uwagę także wielkość domku – jeżeli warunki mieszkaniowe nam na to pozwalają, doskonałym wyborem będzie duży drewniany domek, który na pewno posłuży przez wiele lat i będzie rósł razem z dzieckiem. Mniejsze domki dla lalek np. wykonane z plastiku czy składane z piankowych elementów to pomysł dla wszystkich muszących szukać kompromisów – taka zabawka również ucieszy dziecko i pozwoli uniknąć sytuacji, w której mała ilość miejsca w pokoju sprawi, że dziecko nie będzie mogło komfortowo korzystać z potencjału nowej zabawki.

Zakup dużego domku dla lalek jest dość kosztowny, ale warto pamiętać, że trwałe materiały i solidne wykonanie pozwolą bawić się taką zabawką przez długi czas. Nie bez przyczyny tego typu zabawki cieszą się ogromną popularnością od pokoleń - prawie każda młoda mama sama kiedyś marzyła o domku dla lalek, w którym mogłaby przestawiać mebelki lub urządzać przyjęcia dla swoich lalek, więc może warto postawić na klasykę i powrócić do czasów dzieciństwa. Czy może być coś przyjemniejszego niż spędzony z dziećmi czas podczas zabawy kolorowym i do złudzenia przypominającym prawdziwy ogromnym domkiem dla lalek? Na to pytanie każda mama znajdzie na pewno swoją odpowiedź.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl