Blog kategorie
Tagi
Zabawki dla dwulatka 0
Zabawki dla dwulatka

Zabawki wbrew pozorom odgrywają ogromną rolę w życiu każdego dziecka – nie tylko bawią, ale także uczą i powalają rozwijać wszystkie zmysły. Dziecko posiadające odpowiednie zabawki lepiej się rozwija i znacznie szybciej zdobywa nowe umiejętności. Jakie zabawki kupować dla dwulatka, aby dziecko mogło uczyć się i rozwijać poprzez zabawę?

Przeciętny dwulatek to istny wulkan energii, którego ciężko nie tylko usadzić na miejscu, ale także czymkolwiek zainteresować na dłuższą chwilę. Wiedzą o tym rodzice małych odkrywców, którzy wyszukują różnorodne sposoby na ciekawe zabawy i szukają zabawki idealnej, która pozwoli zyskać, choć chwilę odpoczynku od ciągłego biegania za znudzonym maluchem i dodatkowo pozwolą samemu rodzicowi na chwilę powrócić do czasów beztroskiego dzieciństwa.

 

Jakie zabawki zainteresują dwulatka?

Dzieci w wieku dwóch lat stają się coraz bardziej samodzielne i zaskakują doskonałymi zdolnościami postrzegania otaczającej je rzeczywistości. Przeciętny dwulatek obserwuje rodziców i stara się naśladować codzienne czynności. Z tego względu warto postawić na zakup zabawek, które pozwolą zaspokoić potrzebę samodzielności malucha.

Ulubione powiedzenie większości dwulatków to „ja sam”, co często powoduje szereg problemów w codziennym funkcjonowaniu. Połączenie chęci naśladowania rodziców z buntem dwulatka to trudny okres dla każdego rodzica, ale jest sposób, aby nie musieć cały czas zabraniać dziecku wykonywania codziennie obserwowanych w domu czynności.

Tutaj idealnie sprawdzą się zabawki naśladujące dorosłe sprzęty – kuchnia z zestawem akcesoriów, wózek dla lalek, lalka bobas z akcesoriami, zestaw małego majsterkowicza czy piła elektryczna lub kosiarka, którą zachwyci się każdy, obserwujący tatę podczas prac ogrodowych chłopiec.

Zaletą zabawek pozwalających bezpiecznie naśladować rodziców jest nie tylko ich edukacyjny charakter, ale także uniwersalność. Jeżeli nie masz oporów przed podsuwaniem chłopcom zabawek przez wielu uważanych za dziewczynce np. zestawy akcesoriów kuchennych czy idealnie naśladującej domowe sprzęty kuchni dla dzieci i odwrotnie chcesz, aby dziewczynka mogła pobawić się np. torem dla samochodów, zestawem narzędzi czy kreatywnym zestawem bezpiecznych klocków to nic nie stoi na przeszkodzie.

Warto pamiętać, że dziecko chce być jak najważniejsza mu na świecie osoba, czyli mama i tata, więc nie obawiaj się podsuwać chłopcu np. bajecznie kolorowych plastikowych artykułów spożywczych, które nie tylko sprawią, że dziecko będzie Cię naśladowało podczas gotowania, ale także pomogą nauczyć malucha nazw np. warzyw czy w późniejszym czasie ich kolorów.

Dziewczynka też nie przestanie być małą królewną, jeżeli pobawi się chłopięcymi akcesoriami – dzieciństwo jest zbyt krótkie, aby ograniczać kreatywność maluchów!

Zabawki typu kuchnia czy zestaw majsterkowicza dodatkowo posłużą przez długi czas i zachęcą do kreatywnej zabawy także nieco starsze dziecko. Warto pamiętać, aby wybierać zabawki dopasowane do wieku dziecka – w przypadku dwulatków sprawdzą się zabawki wykonane z bezpiecznych i łatwych do utrzymania w czystości materiałów oraz takie, które nie posiadają małych elementów – jeżeli masz problem, aby znaleźć je w pobliskim sklepie, poszukaj w sklepach internetowych!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl