Blog kategorie
Tagi
Zabawki dla noworodka 0
Zabawki dla noworodka

Wraz z narodzinami dziecka w domu zaczyna przybywać przeróżnych zabawek. Jedne są strzałem w dziesiątkę, inne okazują się jedynie cieszącą oko ozdobą, która przy bliższym poznaniu znacząco traci na atrakcyjności w oczach dziecka oraz nas rodziców. Jakie zabawki warto kupić dla noworodka?

Choć sklepowe półki uginają się od przeróżnych zabawek, to tak naprawdę tych z przedziału 0+ znajdziemy stosunkowo niewiele. Wyjątkiem są tutaj zabawki, które pozwalają wspierać rozwój najmniejszych dzieci oraz przeróżne „zabawko – akcesoria”, które warto kupić, gdyż z powodzeniem posłużą maluszkowi przez długi czas.


Tak naprawdę w początkowym okresie rozwoju nie warto zasypywać pokoju maluszka stertą zabawek i wypełniać po brzegi jego łóżeczka maskotkami, grzechotkami czy innymi gadżetami. Nadmiar bodźców niekorzystnie wpływa na samopoczucie dziecka i potrafi stać się przyczyną niepokoju malucha. Wkładane do łóżeczka czy wózka dziecka przedmioty mogą mu także wyrządzić krzywdę, dlatego, warto wybierać takie zabawki, które możemy przywiesić na szczebelkach łóżeczka lub przypiąć do budki wózka.

Zakup zabawek dla dziecka wcale nie jest prosty, a ogromny asortyment sklepów nie ułatwia ostatecznego wyboru, dlatego, zanim wybierzesz się na zakupy sprawdź, co warto włożyć do sklepowego koszyka i jakimi kryteriami kierować się podczas zakupu pierwszych zabawek dla dziecka.


Bezpieczeństwo to podstawa

Zabawki dla noworodków tak samo, jak i zabawki dla starszych dzieci muszą posiadać atesty potwierdzające bezpieczeństwo ich użytkowania. Podczas zakupu, warto zawsze sprawdzić, czy żaden z elementów zabawki nie jest zbyt słabo przymocowany, a w przypadku zabawek na baterie należy zawsze zwrócić uwagę na to, czy są one należycie zabezpieczone.

Warto także pamiętać, że noworodek nie potrafi jeszcze trzymać zabawki w dłoni i tak naprawdę pierwszą grzechotką będą bawili się rodzice, a nie sam maluch, choć z czasem dziecko zacznie z zainteresowaniem szukać źródła dźwięku wydawanego przez poruszaną, przez mamę lub tatę zabawkę.

W kwestii bezpieczeństwa kupowanych naszym dzieciom zabawek warto także zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których zostały wykonane  – atestowane materiały, brak silnych chemicznych barwników oraz dopracowanie każdego szczegółu wykonania np. zawieszek do łóżeczka, szeleścików (wykonane z różnych materiałów szmatki – przytulanki) czy przeznaczonych dla najmłodszych grzechotek pozwala zyskać pewność, że dziecku nie zagraża żadne niebezpieczeństwo podczas zabawy.

 

Zabawki, które rosną wraz z dzieckiem

Szukając zabawki dla noworodka warto wziąć pod uwagę zakup dobrej karuzeli do łóżeczka np. z projektorem, który pomoże maluchowi spokojnie zasnąć, lampki do łóżeczka z pozytywką (doskonale sprawdzi się nie tylko podczas nocnego karmienia, ale także długiej jazdy samochodem) oraz leżaczka – bujaczka z uspokajającymi wibracjami – tutaj warto zainwestować w leżaczek rosnący wraz z dzieckiem, który przeznaczony jest dla maluchów od 0 do około 2-3 lat (w zależności od wagi dziecka). Taki zakup naprawdę się opłaca i dodatkowo pozwala zająć malucha na długi czas, dzięki czemu mama może posprzątać, ugotować obiad lub odpocząć.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl