Blog kategorie
Tagi
Czym zająć dziecko podczas podróży samochodem? 0
Czym zająć dziecko podczas podróży samochodem?

Długa podróż z dzieckiem to ogromne wyzwanie dla każdego rodzica, niezależnie od tego ile dziecko ma lat. Jak przetrwać ekstremalną wprawę samochodem bez płaczu, nerwów oraz narzekania na nudę?


Teoretycznie najmniej problemów podczas podróży z dzieckiem mają rodzice noworodków i dzieci w wieku do 6 miesięcy. Taki maluch zwykle smacznie śpi ukołysany miarowym warkotem silnika i wymaga jedynie przerw na przewinięcie i nakarmienie, choć i w grupie najmniejszych dzieci trafią się wyjątkowo oporne na usypiające działanie samochodu maluchy. Jak wówczas zająć dziecko, aby móc spokojnie kontynuować podróż bez ciągłych postojów i napadów histerycznego płaczu?


Zabawki do samochodu na najmłodszych dzieci

Każde dziecko jest inne, dlatego nie ma uniwersalnej zabawki, która przerwie płacz i sprawi, że w magiczny sposób maluch stanie się wielbicielem długich podróży.

Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, dlatego warto podczas krótkich podróży obserwować w jakich okolicznościach maluch zaczyna się denerwować. Najczęściej ataki płaczu u małych podróżników spowodowane są zbyt wysoką temperaturą w samochodzie, niewygodą oraz nudą.

Jeżeli wyruszasz w podróż latem pamiętaj, że zanim spakujesz torbę pełną zabawek włóż do niej miękką, chłonną i doskonale izolującą plecy maluszka od pokrycia fotelika samochodowego muślinową, bawełnianą lub bambusową pieluszkę, którą wyścielisz fotelik – maluch nie będzie się pocił podczas podróży i będzie mu o wiele wygodniej.

Na długą podróż samochodem warto zabrać zabawki, które pomogą maluchowi zasnąć np. zasilaną bateriami interaktywną lampkę – pozytywkę, która idealnie sprawdzi się także podczas podróży nocą

Dla dziecka, które ząbkuje zabierz łatwy do utrzymania w czystości gryzak np. z zawieszką posiadającą kilka niespodzianek w postaci szeleszczących metek. W przypadku najmłodszych dzieci, które niezbyt dobrze znoszą podróże samochodem doskonałą zabawką będzie także szumiąca maskotka wishbear lub absolutna nowość na rynku, czyli maskotki z odgłosami prenatalnymi w stymulujących wzrok najmłodszych dzieci, kontrastowych kolorach.

Aby zająć dziecko warto także zabrać kilka kolorowych zawieszek, które można „zamontować” na rączce od fotelika samochodowego – tutaj warto postawić na przyciągające uwagę dziecka zabawki sensoryczne i zabawki kontrastowe, które wykonane są różnych materiałów, grzechoczą, piszczą lub szeleszczą.


Zabawki do samochodu dla dzieci w wieku do 3 lat

Dzieci w wieku od 9 do 36 miesięcy potrzebują podczas podróży wielu różnorodnych zabawek, gdyż nie potrafią na dłużej skupić się na jednej czynności. Dla maluchów w tym wieku warto zabrać kilka książeczek, zabawki interaktywne np. idealne do ułożenia na kolanach pianinka, zabawki udające przedmioty używane przez rodziców np. telefon komórkowy, kluczyki do samochodu czy „prawdziwą” kierownicę, która pozwoli poczuć się maluchowi, jak prawdziwy kierowca.

Jeżeli podróżujemy ze starszymi dziećmi także warto pamiętać o „zestawie ratunkowym” na wypadek buntu. Aby uniknąć konieczności użyczania przedszkolakowi lub starszakowi tabletu czy smartfona warto zabrać w podróż idealną dla starszych dzieci układankę logiczną, kieszonkową grę wodną lub edukacyjną grę elektroniczną, która zajmie dziecko i przy okazji pozwoli mu zdobyć dodatkową wiedzę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl