Blog kategorie
Tagi
Zabawki na roczek 0
Zabawki na roczek

Pierwszy rok życia dziecka, to okres wielu wzruszeń dla każdego rodzica, a pierwsze urodziny to ogromne wydarzenie, które łączy się z chęcią zakupu wyjątkowego prezentu. Jakie zabawki sprawią największą przyjemność wkraczającemu w okres samodzielnego przemieszczania się malucha?

 
Podnoszenie główki, samodzielne siadanie, raczkowanie, pierwsze słowa, czasami i pierwsze kroki, to ważne osiągnięcia każdego malucha w pierwszym roku życia. Wraz z rosnącymi potrzebami i rozwijającą się osobowością dziecka, przychodzi czas na zmianę zabawek i dostosowanie ich do potrzebującego coraz większej ilości bodźców rozwojowych malucha.


Idealna zabawka dla rocznego dziecka powinna być przede wszystkim bezpieczna – maluchy w tym wieku intensywnie poznają świat, więc należy pamiętać, aby wybierać zabawki, które nie posiadają małych elementów (dziecko może się nimi zadławić lub włożyć do nosa czy ucha) oraz zostały wykonane z bezpiecznych materiałów, gdyż dzieci w tym wieku namiętnie smakują otaczające je przedmioty, a także w przypadku zabawek interaktywnych posiadają odpowiednie zabezpieczenie dostępu do baterii.


Większość maluchów w wieku 12 miesięcy zaczyna stawiać pierwsze kroki, co warto wykorzystać poszukując zabawek dla swojego dziecka. Rozwój umiejętności samodzielnego przemieszczania się na własnych nogach wymaga wsparcia nie tylko ze strony najbliższych, ale także odpowiednich zabawek.

 


Zabawki interaktywne – idealny prezent na pierwsze urodziny


W przypadku stawiających pierwsze kroki maluchów niezastąpioną zabawką okazuje się doceniony przez tysiące rodziców chodzik – pchacz. Zabawka ta pomaga utrzymać dziecku równowagę i zachęca do rozwoju umiejętności chodzenia.


Szukając idealnego pchacza warto stawiać na zabawki interaktywne, które dodatkowo zajmą uwagę dziecka – migające światełka i uaktywniane przyciskami odgłosy zachwycą każdego malucha i sprawią, że szybciej zaprzyjaźni się z nowym „towarzyszem” zabawy i chętniej z jego pomocą wyruszy na podbój świata.
Interaktywny chodzik - pchacz nie należy do tanich zabawek, ale taka inwestycja się opłaca – zabawka ta posłuży przez długi czas, idealnie sprawdzi się w domu, w ogrodzie, a nawet na spacerze, kiedy znudzony jazdą w wózku, ruchliwy maluch z przyjemnością pospaceruje obok mamy wsparty właśnie na swoim nowoczesnym i bezpiecznym chodziku.


Dzieci około pierwszych urodzin wykazują ogromne zainteresowanie zabawkami, które same się przemieszczają, wydają dźwięki lub pozwalają odkrywać różne niespodzianki ukryte pod ruchomymi elementami. W tą kategorię zabawek idealnie wpisuje się np. interaktywne pianinko, zwierzątka, samochodziki, które wydaje dźwięki – maluch nie tylko z zainteresowaniem zajmie się odkrywaniem tajemnic takich zabawek, ale także przy okazji świetnej zabawy zacznie uczyć się naśladowania odgłosów i rozwinie swoje zdolności motoryczne.

Ciekawą opcją zabawek interaktywnych jest funkcja sortera – początkowo maluch będzie wprawdzie potrzebował pomocy przy dopasowywaniu kształtów klocków, ale z czasem sam odkryje, na czym polega zabawa i będzie z zapałem rozwijał nowe umiejętności.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl